מי אנחנו?

תא״ל (מיל׳) דני ון בירן

תת אלוף (מיל׳) דני ון בירן הוא יו״ר ומייסד תנועת נקראים לדגל. התנועה נוסדה בשנת 2023 לאור המשבר החברתי שפקד את המדינה ומתוך תחושה של הכרח לסייע בתיקון מה שהשתבש כאן. דני הינו יזם ומנכ״ל חברת סטארט-אפ העוסקת בטכנולוגיות חינוכיות לגיל הרך, אותה ייסד עם אשתו.

במקביל לקריירה האזרחית שירת דני שנים רבות במילואים כמפקד בחיל השריון, מתפקיד מ"פ ועד למפקד חטיבת טנקים בפיקוד הדרום. בשנת 2005 מונה לקצין המילואים הראשי בצה"ל, תפקיד אותו מילא עד לשנת 2008 ובמסגרתו היה שותף פעיל ברפורמה המקיפה שנערכה במערך המילואים לאחר מלחמת לבנון השנייה ובחקיקת חוק המילואים.

דני הוא בוגר לימודי משפטים והיה שותף-מנהל במשרד עורכי דין בתחום ליטיגציה, משפט מסחרי ואזרחי. דני מתגורר ברמת גן, נשוי לרחלי ואב לירדן, יואב ושחר.

פרופ׳ אשר כהן

פרופ' אשר כהן הוא חבר סגל בכיר במחלקה למדעי המדינה באוניברסיטת בר אילן, שם גם עשה את לימודי תואר שני ושלישי. בשנת 1996/7 היה חוקר אורח במרכז ללימודים יהודיים באוניברסיטת הרווארד.

אשר היה המנהל האקדמי של התוכניות המיוחדות לכוחות הביטחון וראש ביה"ס לתקשורת באוניברסיטת בר אילן.במהלך השנים היה יועץ לכתיבת מספר ספרי לימוד בתחום מדעי החברה.

בשנת 2011 מונה אשר לתפקיד יו"ר וועדת המקצוע אזרחות במשרד החינוך.

אשר הוא רב סרן (במיל.) ושירת בסדיר ובמילואים כקצין קרבי בחיל שריון. אשר נשוי, אב לארבעה וסב לשישה.

ד"ר רות קבסה

ד"ר רות קבסה היא יזמת ציונית – חברתית ומומחית לניהול וממשל.

בעקבות מלחמת לבנון השנייה, החליטה לחקור את האתוס הישראלי, ואת הקשר בין אתוס למשילות בישראל.

היא בוגרת מנדל, שם חקרה את הקשר בין ערכים יהודיים ומדיניות ציבורית בישראל, והובילה תכנית שנתית במטרה לברר את הנושא.

את מסקנותיה שאפה ליישם כראש תחום מנהיגות וממשל, באלכא ג'וינט ישראל, שם ניהלה את תכניות ההכשרה לבכירים בשרות המדינה. עבודתה בצמוד לשירות המדינה העניקה לה זווית התבוננות ייחודית, ואיפשרה לה לחקור את הנחותיה בנושא אתוס ומשילות.

בהמשך כיהנה רות כחוקרת אורחת במרכז ללימודי ישראל ב- UCLA.

כששבה ארצה, עסקה בשבת כערך לאומי מוסכם, והקימה את מיזם שבת UNPLUGGED ואת המכון הלאומי לשבת, במסגרת העמותה אותה מינכ"לה.

מעבר לחייה המקצועיים, רות שותפה ליוזמות חברתיות רבות, מרבה להופיע בתקשורת ומייסדת "אימהות למען ישראל".

אלכס סלסקי

אלכס סלסקי הוא איש תקשורת והסברה, יזם ופעיל פוליטי וחברתי, פועל לשינוי מדיניות בתחומי ביטחון, משילות, הסברה, זהות יהודית, עליה וקליטה והתיישבות. 
מילא שורה של תפקידים בכירים במגזר הציבורי, לרבות במשרד ראש הממשלה, הסוכנות היהודית, ההסתדרות הציונית העולמית ועוד. מרצה בחוג לפוליטיקה ותקשורת במכללה האקדמית הדסה בירושלים, חבר ועד מנהל בפורום המזרח התיכון ישראל המוביל את פרויקט הניצחון הישראלי. רס״ן במילואים. 
בוגר תואר ראשון במינהל עסקים ותואר שני במדיניות ציבורית מהאוניברסיטה העברית. 
ירושלמי, נשוי ואב לשלושה.

ערן תירוש

ערן תירוש הוא חוקר, מדריך ומרצה בתחומי ארץ-ישראל.

ערן שירת בצה"ל בעבר בתפקידי פיקוד במדורי ידיעת-הארץ ומורשת-הקרב ופרסם עשרות מאמרים.

הוא חוקר את מלחמת העולם הראשונה בארץ-ישראל, מרצה ומייעץ בתחום זה בארץ ובעולם. בעשור האחרון עומד בראש העמותה ההיסטורית הישראלית העוסקת בתקופה זו.

ערן נשוי, אב לשניים וסב לשניים.

בנצי גיספן

בנצי גיספן הוא יועץ אסטרטגי, עו"ד ואיש עסקים. לשעבר יו"ר, מנכ"ל ובעלי קבוצת "מתחתנים".

בנצי הוא מיוזמי תנועת "מתחברים – יהדות ישראלית״  המציעה פלטפורמה רעיונית, לזהות יהודית משותפת לכולנו חילונים, דתיים, מסורתיים, משמאל ומימין, לאיחוי שורש השסע בחברה הישראלית.

בימים אלו משלים כתיבת פרשנות יהודית-ישראלית אקטואלית למקרא.
בנצי הוא בוגר מדעי המדינה, פילוסופיה ומשפטים. בנצי נשוי ואב לשלושה.

שמואל דואק

שמואל דואק הוא עצמאי בתחום המחשוב.

לאורך השנים שמואל היה פעיל ומעורב במאבקים ציבוריים, החל בימית, דרך אוסלו, גירוש קטיף והרפורמה המשפטית. בעבר חבר מהמקימים של מפלגת זהות.

שמואל גר בצור יצחק, עם הקמת הישוב פעיל ומתנדב בישוב ( ביטחון, ועד מקומי ). שמואל נשוי ואב לשניים.

ענת קראוס

ענת קראוס היא יועצת אסטרטגית, מלווה ארגונים (בעיקר חברתיים), תהליכים רוחביים מול המערכת השלטונית,  גיבוש תכניות פעולה בכל הנוגע להשפעה על הרגולציה, מדיניות, חקיקה, הפגת התנגדויות, שיתופי פעולה תוך ניצול הזדמנויות, יצירתיות ומעוף.

בין המאבקים בהובלתה: תיקון העוול ההיסטורי בהחזקת כספי נספי השואה בידי המדינה ומספר בנקים, איתור היורשים והשבת הכסף ליורשיהם ולסיוע לניצולים נזקקים. הקמת הרשות הלאומית החדשה לבטיחות בדרכים, הרחבת סמכויותיה והגדלת תקציבה במטרה לצמצום מספר הנפגעים בתאונות הדרכים.

ענת למדה אדריכלות פנים בארה״ב.

גיל פשס

גיל פשס הוא מהנדס בתעשייה הבטחונית. מתגורר במושב קדרון. גיל נשוי ואב לשלושה.

דילוג לתוכן